Advertising
Klaus Iohannis la Summitul NATO: ”Prin deciziile luate, securitatea României și a fiecărui român este mai bine asigurată"

Klaus Iohannis la Summitul NATO: ”Prin deciziile luate, securitatea României și a fiecărui român este mai bine asigurată"
Scris de Realitatea de Covasna Publicat: 30 iun. 2022, 09:42
Prima zi a Summitului istoric de la Madrid s-a încheiat. NATO și-a aprobat strategia pe următorii 10 ani, în contextul războiului din Ucraina. Rusia a fost declarată drept principala amenințare a Alianței, iar Marea Neagră zonă de importanță strategică. În acest context, SUA trimite în România încă 5 mii de soldați, iar în Polonia se organizează un cartier general al armatei americane. Pentru prima dată, China este menționată în noul concept adoptat de NATO ca o preocupare de securitate.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 20:36Încă 47 de kilometri din Autostrada Moldovei se deschid luni. Câți kilometri de A7 vor fi circulabili
- 19:15Dani Coman intră în cursa pentru șefia LPF. „Aș putea aduce un plus”
- 18:18Livrator nepalez bătut în Cluj: trei români au fost condamnați. Principalul agresor, 9 ani de închisoare
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Covasna și pe Google News

























